Uvaženi kandidati, nakon što pregledate rezultate prijemnog ispita molimo Vas da obavezno pročitate način dostavljanja Vašeg “oID” broja Srednjoj muzičkoj školi Sarajevo, opisan u nastavku ovog teksta. Rezultate prijemnog ispita za školsku 2019/2020. godinu možete pogledati na linku:
REZULTATI PRIJEMNOG ISPITA 2019/2020. – PRVI UPISNI ROK
Obavještavamo sve učenike koji su položili prijemni ispit, da u što kraćem roku dostave školi oID broj koji sadrži 12 brojeva.
BEZ oID BROJA KOMISIJA ZA PRIJEM NE MOŽE UNIJETI BODOVE OSTVARENE NA PRIJEMNOM ISPITU, a online sistem za upis će Vas upozoravati da Vam nedostaju dodatni bodovi ostvareni na istom
oID broj možete pronaći na sljedeći način:
1. prijavite se na stranici http://www.upis.emis.edu.ba sa svojim podacima koji ste dobili na e mail i prema uputama osoblja iz Vaše osnovne škole.
2. U meniju na lijevoj strani odaberite opciju “Pregled”. Na otvorenoj stranici pod naslovom “OSNOVNI PODACI” možete pronaći “Obrazovni identifikator” (oID) koji sadrži 12 brojeva. Detaljnije možete pogledati na slici ispod.

3. oID broj sa naznačenim imenom i prezimenom učenika dostaviti školi na slijedeću e-mail adresu:
upis@muzickasa.edu.ba
molimo Vas da redovno pratite obavijesti na stranici Srednje muzičke škole Sarajevo za vrijeme online upisa.
VIDEO UPUTE – ONLINE UPIS UČENIKA U SREDNJE ŠKOLE KANTONA SARAJEVO

Odluka o kriterijima za prijem učenika u prvi razred srednjih škola Kantona Sarajevo