Nakon završenog I upisnog roka za šk. 2019/20. godinu, ostala su slobodna slijedeća mjesta:

Muzičar općeg smjera: 15 slobodnih mjesta
Klavir: 2 slobodna mjesta
Viola: 1 slobodno mjesto
Violončelo: 1 slobodno mjesto
Kontrabas: 1 slobodno mjesto
Horna: 1 slobodno mjesto
Klarinet: 3 slobodna mjesta
Saksofon: 2 slobodna mjesta
Gitara: 1 slobodno mjesto
Balet: 2 slobodna mjesta
Učenici koji žele upisati Srednju muzičku školu Sarajevo obavezni su polagati prijemni ispit koji će se za II upisni rok održati od 9 do 11. jula u terminu od 10 do 12 sati. Svi kandidati se mogu informisati o zahtjevima prijemnog ispita putem web stranice škole u izborniku “Prijemni 2019” ili putem e maila: upis@muzickasa.edu.ba.
Učenici koji se nisu našli ni na jednoj rang listi srednje škole imaju mogućnost izbora srednjih škola u drugom upisnom roku koji će biti objavljen u utorak 9. jula 2019. godine i bit će otvoren do 11. jula 2019. godine, a isti će se također provoditi putem online sistema.
Konačni rezultati upisa u srednje škole Kantona Sarajevo za drugi upisni rok bit će objavljeni u četvrtak 11. jula 2019. godine iza 17.00h.